Garbusis Kleckas klysta: kapinės – tai ne atrakcionų parkas

Paveikslėlis

Raudonieji manė, jog linksmindamiesi ant kapų, sunaikins tiesą. Laikas parodė, kad neverta naudotis tokiais metodais, jie nepasiteisina.

Tam, kad nebūtų jokių neaiškumų skaitant toliau, reikia pasakyti, kad gerbiu Mykolą Klecką už jo nedviprasmišką viešą poziciją išsakomą Buržujaus rašinėliuose. Neretai atrodo, kad tai tyro oro gurkšnis sklindantis lietuviškuose internetuose. Nes net ir tarp užkietėjusių blogerių, trolių taip nedaug tokių, kurie iš tiesų turi savo nuomonę, o nepataikauja kieno nors jau išsakytoms mintims, ar tiesiog taškosi tulžimi ant visų iš eilės.

Apie iškilmes rengiamas Antano Sniečkaus garbei sužinojau per vėlai, be to jos dubliavosi su gyvųjų (ir dar neprisidirbusių asmenų) baliumi, tad nepavyko sudalyvauti, nors tikrai būčiau nieko prieš. Rodyti kaip tai buvo padaryta.

Atleiskite, bet kelti netvarką kapinėse nėra joks patriotiškumas ar pilietiškumas. O būtent tokiu žmogumi ponas trolis Kleckas save ir laiko. „Visą gyvenimą buvau auginamas patriotu (tuo tikruoju, o ne tautininkų ar fašistėlių stiliaus), visą gyvenimą tiek namuose, tiek mokykloje mūsų valstybingumo reikšmė man buvo išdėstoma aiškiai ir duodama suprasti, kad rūpintis savo Tėvyne – vienas garbingiausių poelgių gyvenime“,- rašo jis viename nesenų savo atsiliepimų apie kito internetų gyventojo ne visai garbingą veiklą.

Kapai – netinkama vieta šėlsmui. Ir nesvarbu kieno jie yra. Žinoma, komunistai manė kitaip prieš eilė metų nušlavę Vilniaus Vingio parke stovėjusius kryžius ir vietoje jų įrengę atrakcionų parką. Tačiau, Mykolas garbusis įraše apie paskutinį žygį nušviečia: „Pačiose kapinėse jaunieji konservatoriai laikėsi tvarkos ir šumo nekėlė – kepurėlės dingo, o tortas ir dalis aktyvistų grupelės nuėjo palaukti jubiliejaus šventėjų prie vartų. Mane tai, aišku, truputį nuliūdino, nes kartais į mandagumą kapinėse reikia spjauti, ypač tokiais atvejais“. Tad darbo ėmėsi pats Mykolas, įsivėlęs į beprasmius necenzūrinius ginčus. (Kleclo įvykio vertinimas patiekiamas čia.

Žinoma, šias eilutes perskaitę tikrai sakys, kad tai ką darė sovietai su mūšiuose kritusiųjų atmintimi yra ne tas pat, kas vyko Antakalnyje prie A. Sniečkaus kapo. Tačiau, manau, kad nusileisti iki sovietinio klapčiuko lygio patriotui niekaip nedera. Nejau nebūtų užtekę nunešti kuklų vainiką su juosta ant kurios būtų įrašyti maždaug tokie žodžiai: „dėkui, kad ilgiau negyvenai, pridirbai tiek, kad iki šiol negalime iškuopti“ ir įspaustas Buržujaus rašinėlių logotipas? Kam šūkauti, išsidirbinėti, vietoje, kur ilsisi ir daugybė kitų žmonių, tarp jų ir garbingų? (Net jei ten būtų vien užkietėjusių komunistų kapinės, vis vien nedera taip elgtis).

Juk tie viešai matomi darbai vardan tėvynės turi ne tik turėti svarbią potekstę, bet ir atrodyti įspūdingai, nesiveliant į bereikalingas rietenas, o suknistus komunistus (ar kitus netinkamas vertybes skiepijančius) paliekant be žado.

Puikiausias patriotizmo pavyzdys štai čia (gal ir netobulas pavyzdys šiam rašiniui, bet vertas apmastymo):

Paleckiukai, man, kaip ir kiekvienam protaujančiam lietuviui nekelia jokios simpatijos. Anaiptol (!). Visgi, nemanau, kad juos, ar bet ką kitą statant į vietą reikia veiksmais panašėti į tuos, kurie čia tiek laiko viešpatavo ir tiek nelaimių pridarė. Viską reikia daryti taip, kad jie dar ir sudalyvautų tuo parodydami savo bukumą. Čia puikus pavyzdys Zuoko trololo su sniego kastuvais.

Neverta eiti su šiais ir panašiais savigarbos neturinčiais bukapročiais. Juk mąstantis žmogus nuo sovietmetį vis dar gyvenančio komunisto tuo ir skiriasi, kad suvokia kodėl dera nedaryti tokių nesąmonių:

Atleiskit, jei mano mintys pasirodė panašios į su situacija nieko bendra neturintį pamokslą. Visgi, viliuosi, kad kitą kartą esant reikalui visi ne tik reaguosime vieningiau, bet ir brėšime aukštesnę moralės kartelę patys sau. Lietuva tai galimybių žemė, tai rodo ne tik daugybė beveik kasdien žiniasklaidoje mirgančių sėkmės istorijų (Brolis Semiconductors, „Meno fortas“ ir kt.). Tad kiekvieno pilietiško žmogaus pareiga, pasirūpinti kad esamos sąlygos neblogėtų (pvz., stiprėjant radikalioms jėgoms).

P.S. Gaila, kad didysis Rokiškis Rabinovičius nedalyvavo minėjime, kaip skelbiama dėl ligos. Todėl lieka pateikti tik archyvinę nuotrauką Paveikslėlis

Reklama

Įrašo “Garbusis Kleckas klysta: kapinės – tai ne atrakcionų parkas” komentarai: 4

 1. Ačiū už nuomonę.
  Turiu pastebėti, kad šumą kapinėse kelti pradėjome ne mes. Pradžioje buvome tryse, stovėjome atskirai, buvome ramūs. Triukšmas prasidėjo tuomet, kai “buvęs milicininkas“ sugalvojo vieną iš mūsų “suimti“. Į ką “suimtasis“ irgi labai ramiai ir mandagiai sureagavo. Tuomet prisijungė dar kelios rėkiančios bobelės, ko pasekoje malūnas įsisuko ir ginčai užsiliepsnojo.
  Nesidžiaugiu, kad trololo buvo tiesiog ginčai, bet ką daryti, kai vieną iš mūsų laiko už striukės ir neleidžia pajudėti, o stumdytis nesinori? Teko stovėti ir ginčytis, kol paleido. Tai kiek čia to mūsų nederamo elgesio kapinėse, nežinau.

  P.S.: paskutinė nuotrauka – puiki.

 2. na va, nespėju net blogo normaliai įsikurt, o čia jau žibančios trolio akys viską sužiūrėjo :))

  tiesą sakant, man užkliuvo ne tiek ginčas su milicininku, kiek maivymasis prie paminklo (kad ir kieno jis bebūtų.

  Visgi, pradėjo, nepradėjo, kas pradėjo, čia yra tokios sąlyginės sąvokos juk faktas kaip blynas, kad pašaipa provokuoja agresiją. Tad ar, kad tai daryta kapinėse neperžengia ribos? Nežinau. Gal kartais to ir reikia, gal būna situacijų kai to išvengt neįmanoma. Bet dabar, kai žinoma, net kur paleckiukai keliaus po kapinių vis vien buvo pasirinktas toks variantas… diskutuotinas reikalas..

  • Nė kiek neprieštarauju. Tikrai diskutuotinas. Ir visos šitos diskusijos yra labai gerai. Pvz, man labai patiko padiskutuoti po savo įrašu su Dovydu.

   Priemonės gal ir nebuvo tinkamiausios, pripažįstu, bet toje situacijoje taip jau gavosi. Didelės bėdos tame nematau. Galima buvo išvengti, būtų buvę gražu kapinėse išvengti viso to, bet iš esmės pasverdamas visas puses, nelaikau to kažkuo blogu. Svarbu, kad netaptų įpročiu – kas nemanau, kad atsitiks.

   • iš esmės pritariu (:

    Net pagalvojau, kad visai smagu būtų pastatyti reklaminį stendą ar pan prieš kavinę kurioj anie šermenims rinkosi su užrašu “čia valgo komunistai, melagiai ir moraliniai valkatos“ (nemanau, kad moraliam verslui tai galėtų pakenkti, o sveikų diskusijų tikrai padaugėtų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s